ranking gier o czołgach!

World of Tanks

World of Tanks

Ocena graczy
  • Liczba czołgów
  • Liczba graczy
  • Grafika
  • Dźwięk

World of Tanks to bez wątpienia najpopularniejsza gra o czołgach, która może poszczycić się największą liczbą aktywnych graczy. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o World of Tanks to jest to darmowa gra MMO, w której możemy zasiąść za sterami ponad 300 czołgów i pojazdów pancernych, z okresu obejmującego lata I i II Wojny Światowej i kilku późniejszych dekad.

Obecnie w World of Tanks możecie pokierować czołgami z armii Stanów Zjednoczonych, ZSRR, III Rzeszy, Francji, Wielkiej Brytanii, Chin i Japonii. Oczywiście wybór jednej z frakcji nie zamyka nam dostępu do innych czołgów. Możecie więc wypróbować czołgi każdego z Państw. O popularności tej gry o czołgach może świadczyć chociażby liczba ponad 50.000.000 (pięćdziesięciu milionów!) zarejestrowanych graczy. World of Tanks jest także wpisane do księgi rekordów Guinnessa – w 2013 na serwerach gry było jednocześnie zalogowanych 200.000 graczy. A poniżej jeden z trailerów tej gry o czołgach sprzed kilku miesięcy:

World of Tanks Czołgi

W World of Tank do dyspozycji graczy jest 5 typów pojazdów, są to czołgi lekkie, średnie i ciężkie, działa samobieżne (artyleria) i niszczyciele czołgów. A każdy pojazd (w sumie jest ich ponad 300) ma również przypisany poziom (ang. tier) od 1 do 10. Zaczynając grę daną frakcją mamy dostęp do podstawowego czołgu pierwszego pierwszego poziomu, a z czasem zarabiając kredyty i doświadczenie zyskujemy dostęp do coraz to bardziej zaawansowanych maszyn, aż do poziomu 10 i najpotężniejszych maszyn. W World of Tanks znajdziecie również stosunkowo niedużą liczbę czołgów premium, które można kupić za złoto (waluta premium) lub rzadziej otrzymać za udział w określonych wydarzeniach, zakup pudełkowej wersji gry itd.

World of Tanks Tryby Gry

Obecnie gra oferuje cały szereg trybów, w których zmierzymy się z czołgami innych graczy. Od pojedynczych, losowych potyczek, przez walki klanów i kompani, w których możemy walczyć „ramię w ramię” (czołg w czołg) z naszymi przyjaciółmi aż po tryb twierdzy, w którym klany budują swoje fortyfikacje. W większości trybów brany jest pod uwagę poziom uczestniczących czołgów i gracze dobierani są tak aby obie drużyny miały wyrównane szanse. W praktyce gracze często skarżą się na niezbalansowany matchmaking (dopasowywanie graczy w bitwach) jednak developerzy cały czas pracują nad ulepszeniem tego mechanizmu.

World of Tanks Drzewka Rozwoju

Każda frakcja posiada w World of Tanks swoje drzewko rozwoju, czyli schemat według, którego rozwijamy nasze czołgi i zdobywamy dostęp do kolejnych maszyn. Na takim drzewku widać, które czołgi musimy zdobyć, aby ostatecznie dotrzeć do wybranego czołgu wyższego poziomu. Postęp w zdobywaniu kolejnych maszyn odbywa się poprzez zdobywanie doświadczenia i kredytów za udział w bitwach. Na dole znajdziecie ikonki reprezentujące drzewka rozwoju: USA, Nimiec, Związku Radzieckiego, Francji, Wielkiej Brytanii, Chin i Japonii. Kliknij w ikonkę aby zobaczyć całe drzewko rozwoju czołgów danej frakcji.

World of Tanks Wymagania

World of Tanks to gra z dosyć zaawansowaną (jak na darmowe gry MMO) grafiką, została jednak zoptymalizowana i przygotowana tak aby ruszyć nawet na nieco słabszych komputerach. Poniżej znajdziecie rekomendowane wymagania World of Tanks. Oznacza to, że na komputerze o takich parametrach gra powinna działać płynnie. Oczywiście na lepszych komputerach będziecie w stanie uzyskać dużo lepsze efekty wizualne.

World of Tanks Wymaganie rekomendowane:

Procesor: Core 2 Duo 3 GHz
Pamieć: 2 GB RAM
Karta graficzna: 512 MB RAM (GeForce 9800 lub lepsza)
Miejsce na dysku: 2 GB HDD
System operacyjny: conajmniej Windows XP/Vista/7

World of Tanks na Konsole i Smartphony

Premiera beta wersji World of Tanks na komputery PC miała miejsce 12 sierpnia 2010 roku. Oficjalna premiera pełnej wersji odbyła się niecały rok później 12 kwietnia 2011 roku. A z kolei pod koniec czerwca 2013 roku, dokładnie 28 czerwca, ruszyła wersja World of Tanks na konsole Xbox 360. W nieco uproszczoną wersję gry – World of Tanks Blitz mogą również grać posiadacze smartphonów i tabletów z systemami iOS i Android.

One Comment

  1. Gra ustawiana dla dzieci zero realizmu zmierza w złym kierunku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Choose a Rating